Projekty i akcje


Akcja nr 36-podsumowanie: Konkurs "Z Caritas hulajnogą do szkoły"  

Prezentujemy Wam fotoreportaż z niezywykle udanego konkursu i kiermaszu książek. 
Było  nas mnóstwo i mnóstwo, prawdziwe nieprzebrane tłumy 😉💕, aż zabrakło losów konkursowych. Następnym razem przygotujemy więcej😊.Akcja nr 36: Konkurs "Z Caritas hulajnogą do szkoły" w  niedzielę odpustową w naszej parafii 23 września 2018 roku. 

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy do zdobycia wiele cennych nagród w tym  super szybkie hulajnogi i mnóśtwo, mnóstwo nagród pocieszenia. Akcja nr 35: Kwesta dla Hani i Jasia dzieci z Dom Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek w dniach w sobotę i niedzielę 15 i 16 września 2018 roku.

Jasiu nie chodzi sam - jeździ na wózku,

a Hania chodzi sama , ale potrzebuje pomocy opiekunki. To dla nich będziemy zbierać pieniądz. Potrzebują nowych łusek ortopedycznych. Łuski tak jak buty  trzeba systematycznie wymieniać, kupować nowe w miarę jak dzieciom rosną nóżki. Dzięki tym nowym łuskom ortopedycznym Hania i Jasiu będą mogli chodzić, biegać, grać w piłkę, jeździć na rowerze, tak jak inne dzieci. 
Koszt pary łusek to ponad 3.000 złotych. 
Wiemy kochani Parafianie, że i tym razem przyłączycie się do naszej akcji i wesprzecie nas modlitwą i ofiarą.  

Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać w trakcie sobotnio-niedzielnej kwesty dla Hani i Jasia  3.404 złotych i 30 groszy i 15 euro.
Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wsparli naszą kolejna akcję. Z pieniędzy parafialnej Caritas dołożyliśmy ponad 500 złotych i na konto Sióstr Serafitek przelaliśmy 4.000 złotych.
Siostra Cecylia, Dyrektor DPS powiedziała, że starczy na zakup łusek ortopedycznych dla Hani. 
Życzymy Hani, żeby łuski dobrze jej służyły.

a naszym Parafianom mówimy BÓG ZAPŁAĆ! 💓


Akcja nr 34: Kwesta dla Domu Samotnej Matki w Kiekrzu i dzieci niepełnosprawnych.

W sobotę i niedzielę 16 i 17 czerwca po raz ostatni przed wakacjami  po każdej mszy świętej prosiliśmy Was  o pomoc  finansową. 
Tym razem chcemy pomóc Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia z Kiekrza i ich Podopiecznym  w zakupie środków codziennej higieny dla dzieci takich jak szampony, płyny do kąpieli, balsamy. Każda mama i każdy tata wiedzą jak często trzeba je kupować. 
W zeszłym roku dzięki Waszej ofiarności kupiliśmy  przepiękną żółto-szarą zjeżdżalnie,  a nasi wolontariusze zawieźli ją do Kiekrza i zmontowali. Na pewno pamiętacie, że stara zjeżdżalnia była już zniszczona i pordzewiała i nie nadawała się do zabawy. Maluchy, które bawią się na nowej zjeżdżalni  są przeszczęśliwe, wystarczy popatrzeć na zdjęcia, które przysłała nam Siostra  Przełożona Joela razem z przepięknymi podziękowaniami, które dołączmy poniżej. Siostra Joela napisała piękne słowa: "dziękujemy za DAR SERCA". 
Podziękowania od Sióstr z Kiekrza i ich Podopiecznych czerwiec 2018


Dzięki Waszej ofiarności udało nam się zebrać w trakcie sobotnio-niedzielnej kwesty 2.189 złotych i 50 groszy.
Bardzo dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wsparli naszą kolejna akcję, dzięki  której chcemy pomóc potrzebującym dzieciom i ich mamom.
BÓG ZAPŁAĆ! 💓

                                                           


Akcja nr 33: Kwesta na opłacenie nauki dla Blandelle z Kamerunu
W sobotę i niedzielę 28 i 29 kwietnia po każdej mszy świętej prosiliśmy Was  o pomoc  finansową na opłacenie kolejnego roku nauki dla Blandelle, młodej katoliczki z Kamerunu.  Możecie jeszcze przyłączyć się do naszej akcji wpłacając pieniądze na nasze konto: 65  9072  0002  2016  1600  6076  0001  z dopiskiem "dla Blandelle".

Blandelle, uczennica  z Kamerunu. 10.04.2018.

Blandelle przygotowuje się do egzaminu tzw. BPC kończącego pierwszy etap liceum. Po zdaniu tego egzaminu będzie mogła wybrać dalszy kierunek nauki: matematyczny, językowy lub naukowy i po trzech latach przystąpić do egzaminu maturalnego BAC tzw. terminal. Żeby Blandelle mogła kontynuować naukę potrzeba 200 euro. W zeszłym roku , dzięki Waszej ofiarności Drodzy Parafianie zebraliśmy  ponad 4.500 złotych co pozwoliło nie tylko opłacić naukę, ale wspomóc budowę domu dla Blandelle i jej rodziny. Jak pamiętacie po śmierci męża mama Blandelle musiała sama zatroszczyć się o utrzymanie rodziny.


Dom jeszcze nie jest ukończony. Obecnie potrzebny jest piasek i cement na wykonanie  podłogi. Okna, drzwi i dach zostaną wykonane na końcu, aby rodzina mogła od razu wprowadzić się do domu. Ma to zapobiec ewentualnym kradzieżom, które są bardzo dużą plagą w Kamerunie. 


Pieniądze, tak jak w ubiegłym roku, przekażemy mamie Blandelle Pani Mengue Ilouambe za pośrednictwem polskich Misjonarek z Ngaoundere. Ziemia, na której stoi budowany dom jest już wykupiona i rodzina jest w trakcie załatwiania prawa własności. Ufamy, że z boską pomocą wszystko uda się załatwić pomyślnie i Blandelle i jej rodzina niedługo będą mogli wprowadzić się do nowego, a co najważniejsze własnego domu.


Dziękujemy, że przyłączyliście   się do naszej akcji i swoją ofiarnością i modlitwą pomogliście młodej katoliczce ukończyć szkołę a jej rodzinie zamieszkać we własnym domu. 
                                                                                

Akcja nr 32 i 33: Podziękowanie od Obdarowanych dla Darczyńców. Zakończenie Akcji Tytka Wielkanocna 2018 i Zajączek Strzeszyński 2018

 Podziękowania "za okazaną życzliwość i dar serca" od Sióstr i ich małych podopiecznych z Kiekrza

Życzenia Wielkanocne od Sióstr Serafitek wraz z Podopiecznymi i Personelem. "wspierajmy się i łączmy w modlitwie"

Podziękowania od Ks. Proboszcza Mateusza Drob i Parafialnego Zespołu Caritas parafii NSJ i św. Floriana. 


                                           

Akcja nr 32: "Tytka Wielkanocna 2018"

W sobotę 10  marca na stoliku w kościele wyłożyliśmy  145 "Tytek Wielkanocnych" zaczynając naszą akcję zbierania żywności dla potrzebujących.


10-11 marzec 2018- tytki wyłożone w kościele na stoliku.

Wróciło 118 tytek wypełnionych artykułami spożywczymi i środkami czystości. Wiele tytek było tak ciężkie od darów, że musieliśmy przenosić je bardzo ostrożnie, aby nie rozerwać ich lub nie urwać ucha. Dziękujemy ministrantom za pomoc przy przenoszeniu tytek z  zakrystii do sklepiku przy kościele, gdzie jak zwykle mieliśmy nasz tymczasowy magazyn.😊

Tytki wielkanocne w tymczasowym magazynie w sklepiku - 18.03.2018.

Nasi wolontariusze systematycznie zawozili  tytki do potrzebujących. Na zdjęciu poniżej tytki przygotowane do transportu do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.💗


Tytki i zajączki zapakowane do samochodu naszego wolontariusza. Czekają na transport dla dzieci i mam z DSM w Kiekrzu.24.03.2018.

A tutaj tytki i zajączki już zawiezione do Sióstr z Kiekrza czekają na dzieci, które mieszkają w Domu Samotnej Matki 24.03.2018.

Do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek zawieźliśmy 32 tytki z artykułami spożywczymi i z środkami czystości, a na Jeżyce pojechał transport 42 tytek.💗

Tytki w magazynie Sióstr Serafitek w Poznaniu przy ulicy Św. Rocha, 20.03.2018 

A na tym zdjęciu Zajączki w magazynie u Sióstr Serafitek, 20.03.2018.

                                                                                                                                   


Akcja nr 31: "Zajączek Strzeszyński 2018"


Pod obrazem Jezusa Miłosiernego w sobotę 03 marca ustawiliśmy 120 Zajączków. Wszystkie Zajączki zostały wykonane przez DZIECI ze szkolnego Koła Caritas, z którymi współpracujemy od pierwszej edycji naszej akcji. Tak jak w latach ubiegłych Parafianie zabrali wszystkie zajączki. Ostatnie kilkanaście sztuk zostało zabrane przez  dzieci i ich rodziców po dodatkowej mszy świętej o godzinie 16.00, która była celebrowana dla dzieci, które przystąpią do pierwszej komunii w tym roku. 

120 Zajączków Strzeszyńskich ustawionych pod obrazem Jezusa Miłosiernego 03.03.2018. 

Począwszy od niedzieli 11 marca przepiękne torby prezentowe zapakowane wspaniałymi słodyczami zaczęły napływać do zakrystii i bezpośrednio do sklepiku obok kościoła. Parafianie włożyli wielkie serce w przygotowanie Zajączków.  Torby były wypełnione przede wszystkim słodyczami, które szczególnie lubią dzieci i często dołączony był jakiś mały prezent.  Ze 120 Zajączków powróciło 112. To jest bardzo dobry wynik. Uzyskaliśmy 93,3% skuteczności :).  Serdecznie dziękujemy Drogim Darczyńcom za  udział w akcji!💜
Zajączki nasi wolontariusze zawieźli do dzieci z naszej szkoły- 14 sztuk, do  Domu Samotnej Matki w Kiekrzu - 35 sztuk, do  Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek - 20 sztuk, do parafii na Jeżycach - 40 sztuk. 3 Zajączki przeznaczyliśmy dla dzieci  naszych parafian.

14 Zajączków przygotowanych  do transportu dla dzieci z naszej szkoły. 24.03.2018.

Przepięknie zapakowane i przepięknie wypakowane torby
z Zajączkami 18.03.2018.


                                                                                                                                                                   

Akcja nr 30: Pierwsza kwesta w nowym roku - przeznaczona DLA DZIECI 10-11 luty 2018 rok

W niedzielę 11 lutego 2018 Ksiądz Proboszcz przedstawił nasze roczne sprawozdanie z działalności Parafialnego Zespołu Caritas w 2017 roku. 
W tym dniu ( i oczywiście również w sobotę -10 lutego 2018) po każdej mszy świętej nasi Wolontariusze kwestowali na potrzeby parafialnej Caritas. 

Dzięki Waszej ofiarności Drodzy Parafianie zebraliśmy 1.643 złote i 19 groszy. 
💗Wszystkie pieniądze przeznaczymy na potrzeby DZIECI. 💗 
Dziękujemy za ofiarność naszym Darczyńcom!

10-11 luty 2018 rok


                                                                                                                                                               

Akcja nr 29: "Tytka Bożonarodzeniowa 2017" 

Wydarzył się prawdziwy CUD. W tegorocznej edycji Tytki nie dość, że żadna torba nie zaginęła w akcji, to wpłynęło ich znacznie więcej, niż było wydanych! 
To jest CUD miłości wobec bliźniego. Cud ten rodzi w nas współczucie, chęć pomocy uboższym i wsparcia Ich w tym szczególnym, świątecznym czasie. Dziękujemy za ofiarność naszym Darczyńcom!


Wydaliśmy ogółem 140 papierowych tytek, które otrzymaliśmy z Caritas na Wildzie. Wróciło do nas 190 papierowych i plastikowych toreb wypełnionych słodyczami, podstawowymi artykułami spożywczymi, herbatą, kawą, środkami czystości, a nierzadko też drobnymi prezentami!

12 grudnia - we wtorek, 52 tytki zawieźliśmy na Kościelną, razem z Mikołajami, oto Wasze tytki w salce Jeżyckiej Caritas20 tytek przekazaliśmy Caritas na Wildzie w podzięce za nieodpłatne udostępnienie papierowych toreb. Będą rozdane najbiedniejszym Poznaniakom, w tym głównie bezdomnym.

W poniedziałek, 18 grudnia 41 tytek trafiło do upośledzonych dzieci - podopiecznych  DPS Serafitek, na początek trafiły do magazynu Sióstr:W środę 38 tytek otrzymały samotne matki wychowujące swoje pociechy w Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.
W tym samym dniu 25 tytek trafiło do Wspólnoty L'Arche, którą się opiekujemy już od 3 lat.
14 tytek przekazaliśmy dla ubogich dzieci z naszej szkoły, za pośrednictwem SKC.
Dziękujemy raz jeszcze Darczyńcom!

                  Mądrze Pomagamy❤!
                                                                                        

Akcja nr 28: "Mikołaj Strzeszyński 2017" 


W tegorocznej edycji pod obrazem Jezusa Miłosiernego stanęło 59 Mikołajów. Po raz pierwszy w historii akcji WSZYSTKIE Mikołaje wróciły! Serdecznie dziękujemy Drogim Darczyńcom za odpowiedzialny i przemyślany udział w akcji!
Zdecydowana większość prezentów swoją wielkością, przemyślanym doborem i przepięknym opakowaniem świadczy o uczuciu, jakie Darczyńcy włożyli w ich przygotowanie. 
45 Mikołajów pojechało do dzieci z najuboższych jeżyckich Rodzin, a 14 Mikołajów do potrzebujących dzieci z naszej szkoły.
Mikołaje w salce jeżyckiej Caritas:                   Mądrze Pomagamy❤!
                                                                                        

Akcja nr 27: "Serafitki 2017" 
Pod koniec września zbieraliśmy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla podopiecznych Sióstr Serafitek w Poznaniu - wychowanków DPS, którymi opiekujemy się od 2 lat. Zebraliśmy wówczas 2.982,10 zł. Po zbiórce przekazaliśmy dzielnym Siostrom 3.000 zł.
W połowie listopada zakończyło się kompletowanie urządzeń, Siostry z przekazanej kwoty zakupiły:
3 pulsoksymetry
2 inhalatory dziecięce
termometr bezdotykowy
ciśnieniomierz
2 stojaki na kroplówki.
Dzięki urządzeniom pomiarowym opieka nad ciężko chorymi dziećmi jest sprawniejsza. Inhalatory udrożniają drogi oddechowe i umożliwiają aplikowanie lekarstw. Dziś, 15.11 odwiedziliśmy DPS. Oto, jak wykorzystane są pieniądze naszych Darczyńców:

Klaudia podczas pomiaru ciśnienia - ciśnieniomierz bardzo wysokiej jakości zapewnia dokładne pomiary ciśnienia i tętna.
Bezprzewodowy profesjonalny termometr umożliwia pomiar temperatury podczas snu.

Madzia ma problemy z oddychaniem - teraz terapię dróg oddechowych z użyciem roztworu soli fizjologicznej lub leków w postaci przeznaczonej do nebulizacji zapewnia sympatyczny Mr Hippo,


a nad procesem inhalacji naszego ulubieńca - małego Jasia czuwa Pan Zajączek.
Stojak wykorzystywany jest zarówno do zawieszania kroplówek z lekarstwami, jak i do montowania na nim pomp żywieniowych do karmienia dojelitowego (na zdjęciu).Trzy profesjonalne pulsoksymetry zapewniają pomiar saturacji - jeśli będzie zbyt niska - dzieci mogą być dotleniane koncentratorem, który pomogliśmy kupić latem:
Przy okazji pytaliśmy o Marcinka, dla którego koncentrator był przeznaczony w głównym stopniu - dzięki urządzeniu chłopiec często wyjeżdża na spacery, a niedawno był nawet w kinie!
Jak widzicie, pieniądze zostały dobrze wydane, bo przecież Mądrze Pomagamy❤!

                                                                                        

Akcja nr 26: "Wyprawka dla pierwszaka 2017" 
W czerwcu tradycyjnie zbieraliśmy pieniądze na zakup wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin. Początek wakacji, duże "zagęszczenie" naszych akcji w okresie wiosennym oraz niedostatecznie czytelna informacja poprzedzająca kwestę sprawiły, że zebraliśmy poniżej 1.000 PLN. Wszystkim Ofiarodawcom, którzy pomimo wspomnianych okoliczności wsparli naszą akcję, składamy bardzo serdeczne podziękowaniaDzięki bardzo dobrej ofercie naszego stałego dostawcy - Firmy St. Majewski SA, udało nam się zakupić 16 wyprawek dla pierwszoklasistów - 9 dla chłopców i 7 dla dziewczynek, dokładnie tak samo, jak w ubiegłym roku.
Mądrze Pomagamy❤! 9 wyprawek przekazaliśmy na ul. Kościelną. Tamtejszy Caritas skrupulatnie określił potrzeby, koncentrując się wyłącznie na pomocy rodzinom wielodzietnym (powyżej pięciorga dzieci w rodzinie), o bardzo złej sytuacji materialnej. Kompletna wyprawka stanowi dla Nich naprawdę znaczącą pomoc. Otrzymaliśmy z podziękowaniu wzruszający list z wierszykiem, podpisany przez Ks. Proboszcza oraz obdarowane wyprawkami Dzieci:


3 wyprawki trafiły za pośrednictwem SKC i Pana Krzysia, naszego organisty, do potrzebujących dzieci z naszej szkoły:

4 pozostałe wyprawki przekazaliśmy dla ubogich rodzin z okolic Łazarza, które poślą swoje pociechy do szkoły podstawowej nr 69. Informację o pilnej potrzebie w tym zakresie otrzymaliśmy od szkolnej Pani Pedagog.
___________________________________________
Akcja nr 25: "Jestem Chrześcijaninem"

Od trzech lat aktywnie wspieramy organizatora Archidiecezjalnego Konkursu "Jestem Chrześcijaninem" - Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Tegoroczna edycja tego multimedialnego Konkursu odbyła się pod hasłem "Biblijny Bohater". 
Mądrze Pomagamy❤!
W tym roku ufundowaliśmy Nagrodę Główną - przenośny głośnik JBL - Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!
_________________________________________________________________________________

Akcja nr 24"Kiermasz książek 2017"

W dniu 4 czerwca zorganizowaliśmy kolejny Kiermasz książek.

Celem zdobycia książek na kiermasz zwróciliśmy się do wszystkich poznańskich wydawnictw, na nasz apel odpowiedziało sześć z nich:
Wydawnictwo Media RodzinaWydawnictwo W drodze, Wydawnictwo Księży PallotynówWydawnictwo Święty Wojciech, Oficyna Wydawnicza GiP oraz Zakład Poligraficzny Grzegorz Krzesiek.
Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania - bez Waszej pomocy nasz Kiermasz nie mógłby się odbyć. 

Akcję rozpoczęliśmy punktualnie o godz. 9:00: 


Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem:

W trakcie Kiermaszu, oprócz sprzedaży książek zorganizowana została zabawa "Piłka za batonik" - sprzedawaliśmy batoniki po 5 złotych - na koniec wśród nabywców rozlosowaliśmy 2 piłki nożne, przekazane nam tradycyjnie przez honorowego Wolontariusza naszego PZC - Pana Piotra Reissa, z Jego podpisem i autografami obecnych piłkarzy Lecha Poznań:


Ponadto wylosowaliśmy koszulkę z podpisami najlepszych polskich lekkoatletów: Włodarczyk, Kszczota, Fajdka, Małachowskiego i Majewskiego:
W tej edycji Kiermaszu każdy los wygrywał - na koniec rozlosowaliśmy książki.
Był to Kiermasz dla Małych i Dużych - oto szczęśliwi zwycięzcy zabawy z piłkami:

W trakcie Kiermaszu zebraliśmy ogółem 3.248 PLN, z czego 915 PLN ze sprzedaży batoników, 1.495 PLN ze sprzedaży książek i 838 PLN do skarbon.

Ze środków zebranych w trakcie Akcji udało nam się sfinansować:

- pobyt w Bieszczadach dwójki dzieci, jadących na letni wypoczynek z DM i księdzem Tomkiem - 1.000 PLN,
- zakup zjeżdżalni dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Kiekrzu za 1.080 PLN:
Ponadto, posiłkując się środkami zebranymi w trakcie Aukcji koszulki siatkarzy i dysku Pana Piotra Małachowskiego oraz pieniędzmi z naszej styczniowej zbiórki - przekazaliśmy 7.000 PLN na zakup koncentratora tlenu dla Marcinka. Chłopiec jest podopiecznym Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek - jest po MPD - mózgowym porażeniu dziecięcym, oddycha przez rurkę tracheostomijną, a jedzenie trafia prosto do Jego żołądka przez gastrostomię. Nauczył się z tym żyć, nie miał wyjścia. Od czasu, gdy zamieszkał u Serafitek, zaczął kontaktować się z otoczeniem, próbuje wykonywać gesty, wpatruje się w osoby, które chciałby zagadnąć, bez przerwy się uśmiecha:


Jest bardzo ciekawy świata, ale żeby zrobić pierwszy krok za bramę DPS, musiał mieć przenośny koncentrator tlenu. Chłopiec ma bardzo słabą saturację krwi i musi mieć wspomaganie oddechowe.
Mądrze Pomagamy❤!
Dzięki naszemu dofinansowaniu i pomocy w negocjacjach cenowych z dostawcą, Siostry zakupiły dla Marcinka i drugiej podopiecznej - Klaudii - niezbędny sprzęt:


Poniżej Plakat naszego Kiermaszu, zachęcający do udziału. Dziękujemy Księdzu Rafałowi z Podolan i Księdzu Szczepanowi ze Strzeszyna za wsparcie i przekazanie informacji o Kiermaszu w ogłoszeniach parafialnych. Serdecznie dziękujemy Panu Dionizemu Danielewiczowi za charytatywne wydrukowanie naszych plakatów:
___________________________________________

Akcja nr 23: "Aukcja charytatywna nr 2"

W kwietniu i maju prowadziliśmy aukcję internetową, której przedmiotem był dysk treningowy Piotra Małachowskiego z autografem naszego Mistrza. Szczegóły w zakładce "Aukcje charytatywne PZC".

_________________________________________________________________________________
Akcja nr 22: "Aukcja charytatywna nr 1"

W kwietniu i maju prowadziliśmy aukcję internetową, której przedmiotem była koszulka Michała Kubiaka - kapitana reprezentacji Polski w siatkówce z podpisami 10 reprezentantów Poslki i trenera Antigi. Szczegóły w zakładce "Aukcje charytatywne PZC".
_________________________________________________________________________________
Akcja nr 21: "Strzeszyński Zając 2017"

Na początku kwietnia rozdaliśmy 140 zajączków:

Wróciło do nas 71 wielkanocnych toreb ze słodyczami.
20 zajączków zawieźliśmy do Domu Pomocy Społecznej Serafitek w Poznaniu;
25 zajączków wydaliśmy na Jeżyce;

21 zajączków zabrało SKC naszej Szkoły;
2 zajączki powędrowały do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu;
3 zajączki przekazaliśmy potrzebującym z naszej Parafii.
_________________________________________________________________________________

Akcja nr 20: "Wielkanocna tytka 2017"

Pod koniec marca rozdaliśmy 130 papierowych tytek.
Wróciło do nas 88 tytek z artykułami spożywczymi i 8 toreb ze środkami czystości.
21 tytek oraz 8 toreb ze środkami czystości zawieźliśmy do Domu Pomocy Społecznej Serafitek w Poznaniu.
Siostra Cecylia, Dyrektor DPS złożyła serdeczne życzenia świąteczne wszystkim Parafianom. W ramach podziękowań przekazała wielkanocnego baranka, wykonanego z masy solnej przez niepełnosprawne dzieci:33 tytki przekazaliśmy zaprzyjaźnionej jeżyckiej Parafii NSJ i św. Floriana:

Dostaliśmy podziękowania i życzenia świąteczne:

SK Caritas zabrało dla swoich podopiecznych 15 tytek

tytki wydaliśmy potrzebującym z naszej Parafii.
15 tytek przekazaliśmy do Domu Samotnej Matki w Kiekrzu. Postanowiliśmy objąć naszym patronatem placówkę prowadzoną przez Siostry  ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Rozmawialiśmy z Siostrą Joelą - Przełożoną kierskiej Wspólnoty:
DSM zapewnia okresowy, całodobowy pobyt kobietom w ciąży i matkom z małoletnimi dziećmi, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej - nie posiadającym środków do życia, wykluczonym ze swoich rodzin, niezaradnym życiowo. 
Siostry prowadzą także Ochronkę Przedszkolną i przyjmują pielgrzymów zdążających szlakiem życia św. Siostry Faustyny. 
Warto przypomnieć naszym Parafianom, że Święta Orędowniczka Miłosierdzia Bożego przebywała w Kiekrzu, gdzie nad Jeziorem Małym Kierskim nawiedził Ją Pan Jezus, o czym możemy przeczytać w Dzienniczku. Nad Mały Kiekrz jedzie się z naszego Osiedla niecałe 10 minut - może warto odwiedzić to magiczne miejsce i poprosić św. Faustynę o wstawiennictwo i dar miłosierdzia.

Chcemy pomagać dzielnym Siostrom w Ich posłudze. Potrzebny jest socjoterapeuta, który zechciałby raz - dwa razy w miesiącu wspomóc młode matki terapią.
Chcemy ufundować nową zjeżdżalnię dla maluchów z DSM - ta, na której bawią się dotychczas jest powyginana, przerdzewiała i nie nadaje się już do użytku:
Siostra Joela zaprasza 23 kwietnia o godzinie 12;00 na uroczystą Eucharystię w Święto Miłosierdzia Bożego, poniżej plakat:
Skorzystajmy z łaski bliskości tego świętego miejsca!
_________________________________________________________________________________
Akcja nr 19: Pomoc dla Blandelle
Celem akcji było sfinansowanie rocznej nauki dla Blandelle - 17-letniej katoliczki z Kamerunu, uczącej się w szkole w Ngaoundere, prowadzonej przez Misjonarki - Siostry Dominikanki.
Dzięki ofiarności Parafian w trakcie kwesty oraz wpłacie na konto zebraliśmy ponad 4.560 zł!
Przekazaliśmy polskim Misjonarkom z Ngaoundere kwotę 5.000 zł, na opłacenie nauki i budowę domu. W dużej mierze dzięki tej pomocy, a także wsparciu Dominikanek i innych Darczyńców, Mama Blandelle mogła kupić małą działkę i zacząć budowę domu! Na zdjęciu Pani Mengue Ilouambe z Siostrą Piotrą (Danutą Padoł) ze Zgromadzenia Sióstr Dominikanek, Ngaoundere, październik 2017 r.:

Powyżej: uradowana Mama Blandelle na budowie nowego domu.
Poniżej list Blandelle z podziękowaniami:
Mądrze Pomagamy❤!
Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom. Pamiętajmy - nie dajemy Blandelle ryby, którą by zjadła i dalej była głodna, ale wędkę, która będzie pomocna w całym Jej życiu. To, czego się nauczy na zawsze z Nią zostanie. Mamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy zdobędzie średnie wykształcenie, a może skończy także studia i pomoże później innym współwyznawcom wydostać się z zaklętego kręgu biedy i wykluczenia.
Mengue Ilouambe Blandelle Suzie:

Katolicy stanowią w Kamerunie mniejszość religijną - dlatego mają mniejsze szanse na zatrudnienie, a jeśli dostają pracę, to zwykle gorszą niż wyznawcy innych religii. Rodziny są wielodzietne, stąd rodzice muszą dokonywać wyborów - zazwyczaj decydują, że edukację będą kontynuować chłopcy, a dziewczynki przerywają szkołę, mogą przecież zacząć pracować albo wcześnie wyjść za mąż...
Szkoły dla dziewcząt, prowadzone przez wspaniałe polskie Misjonarki - Dominikanki, są wielką szansą dla kameruńskich katoliczek - liceum, zakończone maturą oznacza średnie wykształcenie i możliwość kontynuowania nauki na wyższych studiach. Jednak edukacja kosztuje - wiele zapewniają Siostry Zgromadzenia św. Dominika, ale ponieważ same borykają się z problemami finansowymi - nie są w stanie zaopatrzyć większości dziewcząt w książki i inne pomoce szkolne.
Blandelle wychowuje się w wielodzietnej rodzinie, ma 4 siostry i 2 braci. Kilka lat temu zmarł Jej Tata, musieli opuścić dom. Sami wybudowali nowe schronienie (na zdjęciu dom, w którym obecnie mieszkają), pokrycie dachu sfinansował Dobroczyńca z Poznania:

Niestety - okazało się, że to miejsce też muszą opuścić, bo nie mają prawa do gruntu. Przed Nimi znów tułaczka, bo domu ze sobą nie wezmą, a pieniędzy nikt już Im nie odda...
Rodzina się nie poddaje, trzymają się razem, są głęboko wierzący, a nasza Podopieczna udziela się w Parafii, należy też do Duszpasterstwa Młodzieży:Dominikanki pomagały Blandelle przy pomocy Fundacji Watoto, niestety w tym roku Watoto kończy działalność i problemy staną się jeszcze większe.
Ngaoundere, gdzie mieszka i uczy się Blandelle, to niebezpieczne miejsce dla katolików. Tam jest ich znacznie mniej niż na Południu. Jeszcze do niedawna młode chrześcijanki z Północnego Kamerunu były porywane przez bandytów - muzułmańskich ekstremistów z sąsiedniej Nigerii. Trudno być tu wyznawcą Chrystusa, szczególnie, gdy jest się młodą dziewczyną.


Blandelle ze swoją Mamą:


___________________________________________
Akcja nr 18: Przypinki dla SKC 
Sfinansowaliśmy zakup 200 przypinek dla naszego Szkolnego Koła Caritas:
Dzieci z Koła zawsze chętnie nam pomagają, wykonując dla nas wielkanocne zajączki i Mikołaje na nasze akcje charytatywne. 
Cieszymy się, że przynajmniej w ten sposób mogliśmy się odwdzięczyć się za poświęcony dla nas czas!
___________________________________________
Akcja nr 17:  Tytka Bożonarodzeniowa 2016
Jak co roku, w grudniu rozprowadzaliśmy Tytki charytatywne. Wydaliśmy ogółem 230 tytek.
Wróciły do nas 172 tytki, to jest prawie o 30 sztuk więcej, niż w zeszłym roku.
Wszystkim naszym drogim Ofiarodawcom z serca dziękujemy za hojność, zrozumienie dla potrzeb innych, poświęcony czas i pieniądze.
Niestety, 58 sztuk nie dotarło, co oznacza, że ponad 1/4 Tytek "zaginęła w akcji". To bardzo dużo.

Tytki rozdysponowaliśmy następująco:
30 - dla Dzieci z naszej szkoły, 
40 - dla Podopiecznych DPS Serafitek w Poznaniu:
12 grudnia - tytki w magazynie Sióstr Serafitek
45 - dla ubogich na Jeżycach:


18 grudnia - tytki w magazynie Caritas na Jeżycach

20 - dla podopiecznych Fundacji L'Arche - Wspólnoty w Poznaniu;


powyżej: podziękowania mieszkańców Wspólnoty;


2 - dla potrzebującej rodziny z sąsiedniej Parafii św. Moniki;
5 - dla mieszkańców naszej Parafii;
30 - dla Caritas Archidiecezjalnej, w ramach 10%.
___________________________________________
Akcja nr 16: Bezdomni 
Włączyliśmy się do pomocy parze byłych bezdomnych, którym Fundacja Pro Publico wynajęła mieszkanie przy Biskupińskiej. 
Ludzie Ci mają szansę stanąć na własnych nogach, trzeba Im było jednak na początku pomóc.
Wraz z Księdzem Proboszczem przekazaliśmy do pobliskiego sklepu 200 zł, z których codziennie kupują żywność, daliśmy podstawowe meble i materac do spania. Przekazaliśmy tytki bożonarodzeniowe, żywność i środki czystości. 
Pan "Adam" od grudnia pracuje na budowie - do czasu otrzymania pierwszej wypłaty, która będzie w połowie stycznia są bez środków do życia. Pani "Ewa" nie pracuje - jest ciężko chora, co drugi dzień jeździ do szpitala na dializy, ma chore serce i niedowład ręki.
Mądrze Pomagamy❤!
Jeśli ktoś z Parafian zechce Im pomóc - prosimy o kontakt na naszego maila - zakładka KONTAKT.
___________________________________________
Akcja nr 15: Mikołaje 2016 
Podobnie jak w 2015 r. celem Projektu było obdarowanie Dzieci z wielodzietnych oraz najuboższych Rodzin.
Pod Obrazem Jezusa Miłosiernego stanęły 54 Mikołaje, wykonane przez dzieci ze Szkolnego Koła Caritas:


Tegoroczna Akcja zakończyła się pełnym SUKCESEM!
Nasi Parafianie przygotowali piękne prezenty dla WSZYSTKICH Dzieci, żadne nie zostało pominięte
Do niektórych toreb dołożyliśmy trochę słodkości oraz kilka dodatkowych prezentów ze środków naszego PZ Caritas.

35 Mikołajów pojechało na Jeżyce - poniżej piękne prezenty w salce jeżyckiego PZ Caritas:17 dostały Dzieci z naszej Szkoły,
a 2 dwójka Dzieci z Parafii.
Za piękne prezenty, ofiarność i poświęcony czas na zakupy wszystkim naszym Drogim Darczyńcom, w imieniu obdarowanych Dzieci, składamy serdeczne podziękowania!!!
___________________________________________

Akcja nr 14:  Pomoc dla Natalki

W dniu 23 października 2016 r. odbyła się nasza ostatnia zbiórka w kończącym się już Roku Miłosierdzia.
Państwa hojność i zrozumienie dla szczytnego celu naszej kwesty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!
Zebraliśmy ogółem 4.599,28 złotych i 2 EURO!!!
Jest to nie tylko najwyższa kwota, jaką zebraliśmy w trakcie naszej blisko dwuletniej służby, ale też jedna z najbardziej efektywnych zbiórek w historii naszej Parafii!
Mądrze Pomagamy❤!
Zgodnie z zapowiedzią - za zebrane pieniądze wspomogliśmy Tych, którzy bez pomocy Ludzi Dobrej Woli nie poradziliby sobie - wychowanków Domu Pomocy Społecznej przy ul. św. Rocha, prowadzonego przez Siostry Serafitki. Siostry opiekują się tam Dziećmi oraz Młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie. 
Celem szczególnym zbiórki był zakup ssaka - urządzenia do odsysania wydzieliny - dla małej Natalki, dziewczynki, która ma ogromne problemy z wykrztuszaniem:

Natalka korzystała dotąd ze ssaka, który był stary i bardzo awaryjny. Na dodatek było to urządzenie stacjonarne, przez co Dziewczynka nie mogła opuszczać DomuDzięki Państwa ofiarności Nacia ma teraz nowe, przenośne urządzenie, z ładowarką samochodową, dzięki czemu pierwszy raz od długiego czasu będzie mogła wyjechać na spacer!!!
Siostra Marcelina, która opiekuje się Natalką była bardzo szczęśliwa:
Ponieważ zebraliśmy o wiele więcej, niż kosztował ssak, po konsultacjach z Siostrą Cecylią - Dyrektorem DPS, zakupiliśmy wysokiej jakości mini pulsoksymetr - aparat do badania saturacji krwi tlenem:
Urządzenie już służy niedotlenionym dzieciom!

A resztę środków przeznaczyliśmy na pieluszki dla najmłodszych wychowanków DPS - po negocjacjach udało nam się zakupić i przekazać Siostrom 3.640 sztuk:

Jak mówią Siostry - z pieluszkami dla najmłodszych jest zawsze problem, ponieważ nie podlegają one refundacji.

Wszystkim Drogim Parafianom, którzy włączyli się do naszej Akcji, w imieniu Sióstr i własnym składamy bardzo serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!!!
Zamieszczamy podziękowanie Siostry Cecylii: 
Zdecydowaliśmy, że obejmiemy DPS naszą stałą opieką i będziemy wspierać podopiecznych Sióstr Serafitek, przeznaczając dla Nich środki z każdej ostatniej kwesty w ciągu roku.
W niedzielę, 30 października, odwiedziła nas Siostra Cecylia - Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Sióstr Serafitek w Poznaniu wraz z 6 dziewczynkami - wychowankami DPS. Goście uczestniczyli we Mszy Świętej dziecięcej, a na jej zakończenie dziewczynki wystąpiły z pokazem tanecznym:


Taniec był podziękowaniem za ofiarność naszych Parafian w zbiórce na rzecz DPS. Przed występem Siostra Cecylia serdecznie dziękowała za przekazane urządzenia i pieluszki, życząc naszym Parafianom, aby mieli zdrowe dzieci...

Siostra Cecylia, Danka z naszego PZC i dziewczynki z DPS:W niedzielę, 20 listopada, na zaproszenie Siostry Cecylii, przedstawiciele naszego Caritas uczestniczyli w Andrzejkach zorganizowanych przez Serafitki. 
Zabawa odbyła się w sali gimnastycznej Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy ul. św. Rocha. Dzieci z DPS przedstawiły pogram artystyczny:

My przekazaliśmy Dzieciom torbę pełną słodyczy, a One poczęstowały nas watą cukrową i mufinkami własnej roboty, a z okazji imienin Siostry Cecylii był wspaniały tort:Na zakończenie wizyty Siostra Cecylia oprowadziła nas po Ośrodku. Mieliśmy okazję zobaczyć sale służące do wprowadzania rozmaitych metod terapeutycznych. 
W Ośrodku prowadzone są zajęcia edukacyjne i rehabilitacyjne dla dzieci o różnym stopniu upośledzenia umysłowego. W programie są także zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju dziecka - warto podkreślić, że jest to jedyny ośrodek tego typu w Wielkopolsce, który przyjmuje dzieci od urodzenia - zdecydowana większość polskich placówek zaczyna pracę z dziećmi, które ukończyły 3 lata. 
Dla dzieci z dysfunkcjami umysłowo-motorycznymi te 3 lata bez specjalistycznej terapii to nieodwracalnie stracony czas! 
Serdecznie dziękujemy Siostrze Cecylii za zaproszenie! Ta wizyta była dla nas niezapomnianym przeżyciem duchowymPoznaliśmy warunki pracy dzielnych Sióstr. Zobaczyliśmy, jaki ogrom cierpliwości, wiary i nadziei, a przede wszystkim jak wielką miłość trzeba mieć w sobie, aby podołać wyzwaniom, jakie przynosi praca z najbardziej upośledzonymi dziećmi.
___________________________________________
Akcja nr 13: 
W dniu 24 października przekazaliśmy 200 zł dla Duszpasterstwa Młodzieży, które organizowało kolejną już "Grę o Świętych". Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wspomóc przedsięwzięcie, w którym oprócz pełnej humoru zabawy chodzi również o głębszy sens.  
___________________________________________
Akcja nr 12: "Wyprawka dla pierwszaka 2016" 
W dniu 19 czerwca zbieraliśmy pieniądze na zakup wyprawek dla dzieci z ubogich rodzin.
Zebraliśmy wówczas 1.378 PLN i 5 EUR.
Kilka dni po kweście nasza droga Parafianka wpłaciła na ten cel 400 PLN! Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. 
Dzięki bardzo korzystnej ofercie, jaką otrzymaliśmy od Producenta akcesoriów szkolnych - Firmy Majewski SA zakupiliśmy 16 wyprawek dla pierwszoklasistów - 9 dla chłopców i 7 dla dziewczynek:

12 wyprawek zostało przekazanych do Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na Jeżycach - poniżej podziękowanie od tamtejszego Caritas i księdza Proboszcza Rafała Czerniejewskiego:
4 wyprawki przekazaliśmy dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

Dzięki ofiarności Parafian, ofercie dostawcy i przekazaniu pewnej kwoty z własnych środków liczba wyprawek przygotowanych w roku 2016 była dwukrotnie większa od liczby z roku 2015, gdy udało nam się kupić 8 wyprawek!
___________________________________________
Akcja nr 11"Jestem Chrześcijaninem"
Nasz PZC już po raz drugi był członkiem Kapituły Konkursu organizowanego prze SKC w Zespole Szkół nr 9 przy ul. Hezjoda. W tym roku konkurs odbywał się pod hasłem "Jestem Chrześcijaninem - Moja Parafia".
W konkursie mogły brać udział dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów Archidiecezji Poznańskiej, zadaniem było nagranie filmu o swojej parafii.
Nasz PZC ufundował 4 nagrody za zajęcie II miejsc - były to karty podarunkowe EMPiK o wartości 50 zł każda.
___________________________________________
Akcja nr 10"Kiermasz książek"

Aby zdobyć dodatkowe środki na sfinansowanie wakacji letnich dla dzieci z ubogich rodzin, 22 maja zorganizowaliśmy Kiermasz książek.
Odbył się on podczas I Poznańskiego Przeglądu Pieśni i Piosenek Maryjnych, organizowanego w naszej Parafii. Mieliśmy zaszczyt być w gronie instytucji, które objęły Patronat nad tą imprezą.

Celem zdobycia książek na kiermasz zwróciliśmy się do wszystkich poznańskich wydawnictw, na nasz apel odpowiedziały cztery z nich:
Wydawnictwo Media Rodzina, które przekazało nam 160 książek dla dzieci i młodzieży! Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten dar! Pięknie ilustrowane bajki dla najmłodszych i seria książek dla nastolatek cieszyły się dużym powodzeniem!
Wspomogło nas również Wydawnictwo W drodze, które obdarowało nas 60 wartościowymi książkami dla starszych czytelników! Zainteresowanie wzbudziła w szczególności seria poradników psychologicznych, poruszająca ważne problemy z różnych dziedzin życia.
Od Księży Pallotynów otrzymaliśmy 40 książek, głównie z dziedziny teologii i duchowości człowieka.


Wydawnictwo Święty Wojciech przesłało nam kilkanaście książek.


Wszystkim Darczyńcom składamy serdeczne podziękowania - bez Waszej pomocy nasz Kiermasz nie mógłby się odbyć. 


O 10:30 byliśmy już gotowi do akcji:

Po każdej Mszy Świętej nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem:

W trakcie Kiermaszu, oprócz sprzedaży książek zorganizowana została zabawa "Piłka za batonik" - sprzedawaliśmy słodkie batoniki po 5 złotych - na koniec wśród nabywców rozlosowaliśmy 20 książek i 2 piłki nożne, przekazane nam przez byłego snajpera Kolejorza - Pana Piotra Reissa, z Jego podpisem i autografami obecnych piłkarzy Lecha Poznań.


Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi - piłki były atrakcją naszego Kiermaszu! 
Oto szczęśliwi wygrani:

W trakcie Kiermaszu zebraliśmy ogółem 2.021,90 PLN, z czego 625 PLN ze sprzedaży batoników, 72 PLN do puszki i 1.324,90 PLN ze sprzedaży książek!

Dzięki tej Akcji udało nam się sfinansować:
- pobyt w Kołobrzegu dla dwójki Dzieci wraz z Mamą - naszych Parafian, którzy od dawna nie wyjeżdżali na wakacje;
- 3-tygodniowy turnus dla Chłopca z naszej szkoły;
- udział 1 Dziecka w organizowanym przez Księdza Tomka Wyjeździe Letnim Duszpasterstwa Młodzieży.

Dodatkowo dla czwórki Dzieci ufundowaliśmy kieszonkowe i wspomogliśmy SKC w całodziennych zajęciach wakacyjnych z Panem Krzysztofem, szefem Szkolnego Koła Caritas, z którym ściśle współpracujemy.

Poniżej Plakat naszego Kiermaszu, zachęcający do udziału, przy okazji składamy Panu Dionizemu Danielewiczowi serdeczne podziękowanie za charytatywne wydrukowanie naszych plakatów:
___________________________________________
Akcja nr 9"Angeline z Kamerunu"

Celem akcji było zebranie środków na opłacenie rocznej nauki Kamerunki, Mengue Tsanga Angeline, 14-letniej dziewczynki, uczęszczającej do katolickiego liceum w Ngaoundere, prowadzonego przez Dominikanki z Krakowa.
Angeline pochodzi z bardzo ubogiej rodziny, ma siedmioro rodzeństwa. Jest pilna i bardzo chce się uczyć, ale Jej Rodzice nie mają pieniędzy na książki i podstawowe pomoce szkolne. 

Uczyła się dotychczas z zapisków w zeszycie, ale wymagania w kolejnych klasach są coraz wyższe i następny rok szkolny mógł okazać się ostatnim w Jej edukacji.
Tak mogłoby się stać, ale dzięki ofiarności naszych Parafian Angeline będzie się mogła dalej kształcić!
Podczas naszej zbiórki w dniu 24 kwietnia, której głównym celem była pomoc młodej Kamerunce, zebraliśmy ponad 2.000 zł! Z tej kwoty postanowiliśmy przeznaczyć 1.500  zł dla Angeline. Koszty rocznej nauki, obejmujące opłatę szkoły publicznej, zakup mundurka, podręczników, zeszytów i podstawowych pomocy to równowartość 200 EUR. Postanowiliśmy jednak przesłać trochę więcej pieniędzy, aby Siostry Dominikanki mogły kupić Angeline coś do ubrania, w tym przede wszystkim buty i opłacić korepetycje z tych przedmiotów, z którymi Dziewczynka ma problemy.
Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za zrozumienie dla tej Akcji i okazaną pomocW tym czasie, gdy w Europie tak wiele mówi się o pomocy dla uchodźców, my nie powinniśmy zapominać, że są na świecie miejsca, gdzie nasze Siostry i nasi Bracia w wierze bardzo potrzebują naszego wsparcia.
___________________________________________
Akcja nr 8: "Strzeszyński Zając"
Na początku marca rozdaliśmy 100 Strzeszyńskich Zajączków - papierowych kolorowych wycinanek, wykonanych przez dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, w ramach wolontariatu:

Akcja polegała na zabraniu wycinanki i przygotowaniu zajączka dla ubogich dzieci: słodkości w okolicznościowych wielkanocnych torebkach. 
Nasi darczyńcy w Niedzielę Palmową przynieśli 64 zajączki:
2 zostały dla dzieci z naszej Parafii;
15 poprzez SKC trafiło do dzieci z naszej szkoły;
37 przekazaliśmy do Domu Młodzieży (dawniejszego Pogotowia Opiekuńczego);
10 ofiarowaliśmy Caritas jeżyckiej.
Za naszym pośrednictwem podziękowania przekazali: Pan Krzysztof Tomiak z ramienia SKC, Caritas Jeżycki oraz Dyrektor Domu Młodzieży, ksiądz Mariusz Słomiński:Zajączki osłodziły Święta wielu dzieciom - dziękujemy!
___________________________________________
Akcja nr 7: "Wielkanocna tytka 2016"
W połowie marca rozdaliśmy 134 papierowe tytki.
W Niedzielę Palmową wróciło do nas 97 toreb, wypełnionych artykułami spożywczymi, słodyczami, art. higienicznymi, poniżej: tytki i zające czekają w naszym sklepiku na odbiór:

Tytki rozdaliśmy w następujący sposób:  
5 zostało przekazanych potrzebującym Parafianom;
21 trafiło do Szkolnego Koła Caritas;
31 wydaliśmy Wspólnocie L'Arche;
40 ofiarowaliśmy Caritas jeżyckiej.
Otrzymaliśmy serdeczne podziękowania za wsparcie - od Szkolnego Koła Caritas - przekazane przez Pana Krzysztofa Tomiaka, od Wspólnoty L'Arche (do przeczytania na stronie Wspólnoty: poznan.larche.org.pl), z Parafii na Kościelnej:
Parafianom dziękujemy za ofiarność i wsparcie dla naszych akcji - Bóg zapłać!
___________________________________________
Akcja nr 6: "Bożonarodzeniowa Tytka Charytatywna"
W ramach akcji rozdaliśmy w grudniu 2015 r. 180 Tytek Miłosierdzia, które zamówiliśmy w Caritas AP. Wróciły do nas 143 tytki po brzegi wypełnione kawą, herbatą, olejem, słodyczami i innymi artykułami spożywczymi. 
Tytki rozdaliśmy w następujący sposób:  
20 zawieźliśmy na Wildę do Caritas AP;
5 zostało przekazanych potrzebującym Parafianom;
20 trafiło do Szkolnego Koła Caritas;
20 wydaliśmy Wspólnocie L'Arche, której przedstawiciele gościli u nas 13 grudnia;
78 ofiarowaliśmy Caritas jeżyckiej, którą się opiekujemy.
Naszym drogim Parafianom, którzy włączyli się do szlachetnej akcji niesienia pomocy żywnościowej potrzebującym składamy serdeczne podziękowania!


Nasze tytki na podwórzu Caritas na Kościelnej...
                  ... i w salce jeżyckiej Caritas


___________________________________________
Akcja nr 5: "Jeżycki list do św. Mikołaja"
Celem Projektu było obdarowanie pięćdziesięciorga Dzieci z wielodzietnych, najuboższych Rodzin z jeżyckiej parafii. Akcja trwała od 22.11 do 6.12.2015 r. 
Rodzaj prezentu zależał od Darczyńcy, który znał jedynie imię i wiek Dziecka - te informacje widniały na 50. papierowych Mikołajach, którzy stanęli pod Obrazem Jezusa Miłosiernego. 

Mikołaje wykonały dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, którego Szefem jest Pan Krzysztof - nasz organista. Zgromadziliśmy ogółem 48 prezentów, Komisja PZC przeglądnęła przyniesione przez Parafian torby z podarunkami - prawie wszystkie przerosły nasze oczekiwania - w paczkach były m.in.: klocki, lalki, piłki, gry, kosmetyki dla nastolatków i mnóstwo słodyczy. 
Szczególnie ujmujący był prezent przygotowany przez Babcię z Wnuczką - chłopiec dostał piękny zegarek, a Jego Mama 500 PLN na święta - gdy odbierała kopertę z pieniędzmi i życzeniami - rozpłakała się  - opatrzność sprawiła, że prezent ten trafił do Pani samotnie wychowującej dwójkę dzieci.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Darczyńcom za serce - dzięki Wam święta wielu Dzieci z Jeżyc będą w tym roku dużo piękniejsze, niż zazwyczaj. Kilka toreb pozwoliliśmy sobie uzupełnić upominkami i słodyczami z naszych środków.
Niestety - dwa prezenty nie dotarły. Oczywiście przygotowaliśmy podarunki dla Dominiki i Adasia ze środków Caritas.
Poniżej 50 toreb z prezentami w salce jeżyckiej Caritas:Oto dwie kartki z podziękowaniami, wykonane samodzielnie przez obdarowane Dzieci: Tekst: "Podziękowanie! Serdecznie dziękujemy za wielkie serce, hojność i piękne podarunki dla naszych Dzieci. Niech Pan Bóg wynagrodzi. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!" Podpisali: Rodzina X, Bernadeta, Teresa, Antoni, Jan i JózefTekst: "Kochanym darczyńcom dziękujemy za wspaniałe prezenty. Bardzo się nam podobały. Życzymy Wam wszystkiego dobrego, szczęścia, miłości w domu, super spędzonych Świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego dobrego w Nowy Rok" Podpisali: Wiktoria, Rysiu, Adam i Michałek. 

Podziękowanie przesłał PZC z Jeżyc, pod listem podpisał się ksiądz Rafał Czerniejewski - Proboszcz jeżyckiej Parafii:
___________________________________________
Akcja nr 4: "Zbiórka odzieży dla Przytuliska"
Na przełomie października i listopada prowadziliśmy zbiórkę odzieży dla pierwszego poznańskiego Przytuliska. Dzięki ofiarności naszych Parafian zebraliśmy kilkadziesiąt toreb pełnych ubrań, w tym 18 kartonów nowych butów, kilkadziesiąt par spodni, swetry, koszule, pościele. W dniu 2 listopada wszystkie ubrania zostały odebrane przez pracowników Przytuliska. W imieniu Bezdomnych składamy podziękowania wszystkim Darczyńcom. 
___________________________________________
Akcja nr 3: "Wyprawka dla pierwszaka"
Projekt zakończyliśmy w dniu 2 września 2015 r., w trakcie trwającej 3 miesiące akcji zebraliśmy kwotę 1.708,60 PLN. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. 
Za zebrane pieniądze zakupiliśmy 8 kompletnych wyprawek dla pierwszoklasistów - 4 chłopców i 4 dziewczynek z ubogich Rodzin mieszkających na terenie Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana. Jest to kolejna akcja na rzecz mieszkańców Jeżyc, jaką prowadziliśmy w ramach naszego wsparcia.
Niestety, w ramach zebranych środków nie byliśmy w stanie pomóc uczniom Zespołu Szkół na Hezjoda - musieliśmy podjąć decyzję o skierowaniu naszej pomocy tam, gdzie potrzeby okazały się większe, a sytuacja Dzieci trudniejsza. Wierzymy, że dzięki Państwa ofiarności w przyszłym roku uda nam się zebrać środki wystarczające na pomoc wszystkim potrzebującym Dzieciom.
Kompletne wyprawki przekazane zostały Parafii przy ul. Kościelnej w dniu 3 września b.r. Zainteresowanych kompletacją wyprawki prosimy o przeczytanie Protokołu:
Tornister wraz z wyprawką prezentował się efektownie:Dzięki naszym Ofiarodawcom udało się uszczęśliwić ośmioro Dzieci, które nie będą czuły się wykluczone, a ich pierwsze kroki w nowej szkole będą radosne:


Tych z Państwa, którzy dotąd nie zdecydowali się wesprzeć naszych Projektów z powodów innych, niż finansowe, zapewniamy, że naszą działalność traktujemy, jako służbę drugiemu, potrzebującemu Człowiekowi. Każda ofiarowana złotówka jest wydawana z najwyższą rozwagą. Mamy nadzieję, że w przyszłych akcjach mniej będzie tych, którzy obojętnie przechodzą obok kwestujących, albo nie zauważają naszej puszki w sklepiku...


Poniżej podziękowanie PZC z Jeżyc:

___________________________________________
Akcja nr 2: "Chrześcijanin człowiek z pasją"
Nasz PZC był członkiem Kapituły Konkursu pod nazwą "Chrześcijanin człowiek z pasją". Konkurs zorganizowało Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół nr 9 przy ul. Hezjoda. W multimedialnym konkursie brały udział dzieci ze szkół podstawowych miasta Poznania. Każdy z uczestników miał przygotować krótki film, prezentację lub pracę plastyczną, przedstawiając w ten sposób swoją pasję.
Rozstrzygnięcie nastąpiło na uroczystej Gali w dniu 24.06.2015 r. Nasz PZC miał przyjemność ufundować nagrodę specjalną (pendrive'a) dla Zwycięzcy Konkursu - Janka Kałużnego, ucznia SP nr 35.
Pasją Janka jest pisanie ikon. 

Oto film, który zdobył główną nagrodę Jury:Dyplom uznania dla Janka:


___________________________________________
Akcja nr 1: "Wielkanocna paczka dla Jeżyc"
Pragnąc wypełnić jeden z obowiązków okresu Wielkiego Postu, postanowiliśmy pomóc potrzebującym z Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana na poznańskich Jeżycach.
Dzięki ofiarności naszych Parafian udało się zebrać i przekazać Zespołowi Caritas na Kościelnej blisko 100 paczek z żywnością
Dodatkowo przekazaliśmy kilkanaście worków z ubraniami, zebranymi przez uczniów Zespołu Szkół na Hezjoda, w ramach akcji Szkolnego Koła CARITAS. 
Kilka paczek trafiło do Uczniów z naszego Zespołu Szkół.

Zdjęcia z akcji:
ładujemy zebrane paczki do auta


paczki w salce PZC na Kościelnej

ubrania w magazynie odzieży PZC na Jeżycach

Aukcja nr 2
Aukcja nr 2 zakończona
Przedmiotem aukcji był dysk treningowy naszego dwukrotnego srebrnego medalisty olimpijskiego: z Rio de Janeiro i Pekinu, dyskobola Piotra Małachowskiego.
Pan Piotr, powszechnie znany z inicjowania wielu akcji charytatywnych, specjalnie dla nas podpisał swój dysk w trakcie konferencji przed Warsaw Orlen Marathon:

Wpływy z aukcji przeznaczone są na zakup przenośnego koncentratora tlenu dla Marcinka, na zdjęciu chłopczyk z dyskiem, a szczegóły na końcu postu:


Z koncentratora, dzięki wymiennej końcówce, będzie też korzystała Klaudia:

Cena wywoławcza dysku wynosiła 300 PLN.
Aukcja trwała od 25 kwietnia do 31 maja b.r.
Najwyższa zgłoszona oferta od anonimowego Ofiarodawcy wyniosła 1.000 PLN.

Aukcja nr 1
Aukcja nr 1 zakończona
Przedmiotem aukcji była koszulka meczowa kapitana Reprezentacji Polski w siatkówce halowej mężczyzn, przyjmującego naszej "złotej drużyny" z 2014 roku, Michała Kubiakapodpisana przez 10 reprezentantów Polski: 
Michała Kubiaka - numer 13, mistrza świata,
Rafała Buszka - numer 21, mistrza świata,
Mateusza Mikę - numer 20, mistrza świata,
Fabiana Drzyzgę - numer 11, mistrza świata,
Piotra Nowakowskiego - numer 1, mistrza świata,
Bartosza Bednorza - numer 22,
Grzegorza Łomacza - numer 12,
Artura Szalpuka - numer 25,
Bartosza Kurka - numer 6,
Piotra Gacka - numer 15
oraz byłego trenera Mistrzów Świata:
Stephane'a Antigę!


Cena wywoławcza koszulki wynosiła 300 PLN.
Aukcja trwała od 18 kwietnia do 31 maja b.r.
Najwyższa zgłoszona oferta od anonimowego Ofiarodawcy wyniosła 1.000 PLN.


Wpływy z obu aukcji zostaną przeznaczone na dofinansowanie zakupu przenośnego koncentratora tlenu dla Marcina, 14-letniego chłopca, podopiecznego DPS Serafitek w Poznaniu:

Marcin jest po MPD - mózgowym porażeniu dziecięcym, oddycha przez rurkę tracheostomijną, a jedzenie trafia prosto do Jego żołądka przez gastrostomię. Nauczył się z tym żyć, nie miał wyjścia. Od czasu, gdy zamieszkał u Serafitek, zaczął kontaktować się z otoczeniem, próbuje wykonywać gesty, wpatruje się w osoby, które chciałby zagadnąć, bez przerwy się uśmiecha. 

Jest bardzo ciekawy świata, ale żeby zrobić pierwszy krok za bramę DPS, musi mieć przenośny koncentrator tlenu. Chłopiec ma bardzo słabą saturację krwi i musi mieć wspomaganie oddechowe.

Niestety, mobilny "dotleniacz" kosztuje 13.500 złotych, Marcin jest więc skazany na przebywanie w Ośrodku, gdzie korzysta z urządzenia stacjonarnego. 
A tak bardzo chciałby wyrwać się z zamknięcia i pojechać na pierwszą w życiu wycieczkę - Zieloną Szkołę lub odwiedzić ZOO, pójść na prawdziwe zakupy albo zobaczyć jak chłopcy grają w piłkę...
Pomóżmy temu tak ciężko doświadczonemu cierpieniem Chłopcu, dajmy Mu odrobinę szczęścia. Jego radość zostanie z nami na zawsze. O wiele dłużej niż dobra materialne, które tworzymy wokół siebie. Weź udział w naszej aukcji, wylicytuj cenną koszulkę, która będzie Ci przypominała o Twojej ofiarności.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

HANIA i JASIU DLA NICH BĘDZIEMY KWESTOWAĆ W SOBOTĘ i NIEDZIELĘ (15 i 16 WRZEŚNIA 2018)

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY POMOGLI NAM ZORGANIZOWAĆ KONKURS